Baseny naturalne

Któż z nas nie zechciałby mieć obok domu własnego basenu? A jeśli dodatkowo mógłby to być basen naturalny? To już prawdziwe spełnienie marzeń. Baseny naturalne, zwane też stawami kąpielowymi, stają się coraz bardziej modne. Pozostając w alternatywie do akwenów sztucznych, nie używają chemii, lecz stawiają tylko i wyłącznie na naturę. Stworzenie takiego basenu z pewnością nie należy do łatwych i tanich, jednak efekty są zadziwiające.

Jest to rozwiązanie energooszczędne i zdrowe. Podstawowym założeniem basenu kąpielowego jest idealne wręcz wkomponowanie się w otoczenie i współpraca z sąsiadującą roślinnością. To ona bowiem pełni tu rolę naturalnego, ekologicznego filtra. Liczba urządzeń technicznych zredukowana jest do minimum.

Dodatkowo warto dodać, że naturalnie czyszczona woda nie powoduje alergii. W zasadzie basen taki wygląda na pierwszy rzut oka jak zwyczajny staw. Może przybierać rozmaite kształty, aby jednak wszystko sprawnie w nim działało musi być duży (minimum 60 metrów kwadratowych). Dodatkowo ważne jest, by do budowy basenu użyte zostały naturalne materiały, które nie zaburzą nam otaczającego krajobrazu.