Czy początkującemu jeźdźcowi potrzebny jest palcat?

kot singapura cena

Wielu początkujących jeźdźców marzy o tym, by skompletować taki zestaw akcesoriów, który sprawi, że ich wyposażenie będzie w pewnym stopniu dorównywać temu, którym mogą poszczycić się profesjonaliści. Właśnie dlatego zakładają, że przydatne może okazać się korzystanie z palcatu. Inni zaś całkowicie sprzeciwiają się wykorzystaniu batów, nie chcąc robić dosiadanemu zwierzęciu krzywdy. Czy początkujący potrzebują palcatów? Stając w obliczu takiej decyzji, najlepiej jest poprosić o pomoc swojego instruktora.

www.tel-kam.pl

To on powinien zdecydować, czy palcat będzie ci potrzebny, czy też nie. Może wydawać ci się, że nie masz wystarczająco dużo siły, by utrzymać konia w odpowiednim tempie. Tymczasem takie rzeczy często wynikają z braku doświadczenia jeźdźca, a nie z konieczności użycia palcata. Nadużywanie tego typu akcesoriów przed początkujących jeźdźców, pozbawionych odpowiedniej wiedzy i wyczucia, może być bardzo nieprzyjemne dla konia.

Wiele osób zastanawia się też, czy lepiej jest używać bata, czy palcata. Pierwszy z nich jest zdecydowanie dłuższy i stosuje się go raczej podczas jazdy ujeżdżeniowej. Krótszy palcat stosuje się przede wszystkim podczas skoków. Dokładna długość sprzętu zależy od wielu czynników i powinna zostać dobrana do indywidualnych potrzeb jeździeckiego duetu.