Czy rękawiczki do jazdy konnej są potrzebne?

Od dewelopera Jandach kupisz domy szeregowe, rynek pierwotny Poznań w atrakcyjnej lokalizacji

U większości ludzi rękawiczki wywołują tylko jedno skojarzenie – z zimą. Jeśli jednak nieco zastanowimy się nad ich użytecznością, dość szybko odkryjemy, że znajdują również zastosowanie w rozmaitych dyscyplinach sportowych. Sięgając po różne modele, wybieramy te, które sprawdzą się podczas boksowania, jazdy na rowerze, podnoszenia ciężarów, pływania kajakiem… Czy rękawiczki są potrzebne także do jazdy konnej? Tak, odpowiednie rękawiczki mogą znacznie zwiększyć komfort jeźdźca.

Podczas jazdy cały czas trzymamy uzdę, przeplecioną między palcami. To sprawia, że po kilku godzinach w siodle lub regularnych treningach, na dłoniach mogą pojawić się nieprzyjemne obtarcia. Nawet niewielkie ranki mogą dość znacznie uprzykrzyć uprawianie ukochanej dyscypliny.

Z punktu widzenia pasjonatów jeździectwa nie ma więc wątpliwości, że rękawiczki są jednym z najbardziej niezbędnych akcesoriów jeździeckich. Najlepiej, żeby rękawiczki do jazdy konnej zostały wykonane ze skóry. To zapewni im trwałość, a naszym dłoniom – odpowiednią ochronę.

Internetowy sklep jeździecki Patatajek.pl

Na rynku dostępne są specjalne modele rękawiczek, które dzięki przewiewnej siateczce sprawdzą się także latem, gdy niechętnie zakładamy na siebie dodatkowe elementy garderoby.