Dokarmianie ptaków zimą

Ptaki, które nie wylatują do ciepłych krajów i spędzają zimę w Polsce muszą przeżyć kilka miesięcy w naprawdę ciężkich dla nich warunkach. Dużo trudniej im o zdobycie pożywienia, na szczęście ten problem może im pomóc rozwiązać człowiek.Zbudowanie karmnika dla ptaka to prawdziwa frajda, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Nie potrzeba do tego wielkich umiejętności technicznych ani wielu materiałów. Wystarczy kilka desek, gwoździe i co najważniejsze – ptasie przysmaki. Może być to niemal wszystko: drożdżówka, której nikt już nie chce zjeść, ziarna, chleb, smalec czy też słonina.

Niemal na każde danie znajdą się ptasi amatorzy.Jeśli będziesz dokarmiać ptaki zimą pamiętaj tylko o tym, by od czasu do czasu sprawdzić też, czy jedzenie w karmniku nie zamarzło.Oczywiście ptaki będą ci wdzięczne za poczęstunek także latem.

Nie zawsze bowiem jest im łatwo znaleźć coś do jedzenia, zwłaszcza, jeśli dane jest im żyć w centrum wielkiego miasta. Karmnik w ogrodzie czy na balkonie może okazać się dla nich zbawieniem.