Dom na przedmieściach. Inwestycja długoterminowa

forum z odbiorami mieszkań odbiór mieszkań poznań forum forum odbiorów mieszkań FALO Nieruchomości Poznań http://falonieruchomosci.pl/pl/slide-1

Największą wadą działek zlokalizowanych na przedmieściach jest cena. Wprawdzie mieszkania w blokach są droższe w przeliczeniu na metr kwadratowy. Na kupno małej kawalerki na kredyt może sobie jednak pozwolić nawet osoba zarabiająca na poziomie płacy minimalnej.

Powodem jest niewielki metraż. Na przedmieściach tak małej działki nie znajdziemy. Nie dość, że kupujemy cały budynek, w którym mieszkanie jest większe niż przeciętne lokum w bloku, to jeszcze dostajemy (a właściwie kupujemy) teren wokół.

W efekcie potrzebujemy dość dużych środków na samym początku. Czy to oznacza, że z marzeń trzeba zrezygnować? Niekoniecznie. Sprawy przedstawiają się w innym świetle, gdy spojrzymy na dom jak na inwestycję długoterminową.

Otóż według statystyk właściciele domów na przedmieściach płacą niższe rachunki. Jeśli dodatkowo postawisz na odnawialne źródła energii i inne techniki oszczędzania, inwestycja po kilkunastu latach zacznie się zwracać. Oczywiście zainstalowanie dodatkowych systemów odzyskiwania i pozyskiwania energii to również duży koszt, ale zwrot z inwestycji będzie wówczas jeszcze większy.