Dostawca materiałów budowlanych – warto czy nie?

www.zbigniewmeres.pl farby do sitodruku

Budowa domu pochłania bardzo dużo czasu. Spędza się niemal dnie i noce, aby projekt został skończony na czas. Zatrudnienie ekipy budowlanej nie zwalnia nas oczywiście z konieczności stałej kontroli postępujących prac. Istnieje szereg rozwiązań, które znacznie ułatwiają sprawne działanie na budowie. Jedną z nich jest zamówienie dostawcy. Jeśli dokonamy już odpowiedniego wyboru materiałów budowlanych – przychodzi czas na dostarczenie ich na budowę. Czasem zdarza się, że są to ogromne ilości i ciężary, których nie da się przewieźć osobówką.

Na pomoc przychodzą nam dodatkowe udogodnienia sklepów, umożliwiające transport. Jednak należy zastanowić się nad ważnymi kwestiami, aby miało to sens:

  • Lokalizacja. Szukając odpowiednich materiałów należy skupić się na sklepach, które są raczej zlokalizowane niedaleko budowy. Wszystko dlatego, że zazwyczaj dostawa wiąże się z dużymi kosztami, które rosną wraz ze wzrostem zamówienia i odległości. Oczywiście są także sklepy internetowe, jednak tu trzeba liczyć się z wydłużeniem terminu dostawy. Najpopularniejszym rozwiązaniem są jednak tzw. składy budowlane, których oferta produktowa jest bardzo szeroka.

    www.wzmacniacz.net

    W nich znajdują się również specjaliści z wielu dziedzin, którzy pomogą nam dokonać odpowiednich wyborów. Lokalizacja jest więc bardzo ważnym czynnikiem nie tylko ze względu na koszty, ale i na możliwość skonfrontowania swoich pomysłów z osobami, które znają się na budowlance;

  • Dostępność materiałów i dostawców. Jeśli budowa nie jest ściśle określona w czasie – warto pokusić się o dokonanie zakupów porą jesienną i zimową. Wtedy bowiem magazyny sklepowe wypełnione są po brzegi, co doprowadza do sezonowych wyprzedaży. Pierwszą zaletą tego pomysłu jest oczywiście oszczędność pieniędzy, a nie są to małe sumy, jeśli pod uwagę bierze się znaczne ilości materiałów. Kolejnym plusem jest oczywiście możliwość dostarczenia materiałów na budowę w niemal każdy dzień tygodnia. Dzieje się tak dlatego, że w zimę przecież nikt nie buduje domów.

    Warto jednak pamiętać o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Materiały takie należy kupować tylko i wyłącznie wtedy, gdy możemy je przechować w odpowiednim miejscu, czyli kiedy dom już stoi i ma przede wszystkim dach. Materiały budowlane wymagają bardzo szczególnego traktowania, aby nie traciły na swoich właściwościach. Głównie muszą być składowane w miejscach suchych i wolnych od wilgoci, pleśni i deszczu. Niektóre nie mogą także być pozostawione chociażby na oddziaływanie promieni słonecznych, np. styropian.

.