Idealny odkurzacz do domu alergika

Niezwykły korytarz w domu centrum łazienek poznań

Jedną z podstawowych rzeczy, których nie powinno zabraknąć w żadnym mieszkaniu, jest dobry odkurzacz. To dzięki niemu udaje się utrzymać idealny porządek oraz zachować dywany i wykładziny w odpowiednim stanie. Przy wyborze tego sprzętu trzeba się jednak kierować specjalnymi kryteriami wówczas, gdy ktoś z domowników ma alergię na kurz lub roztocza.

W przypadku stwierdzenia takiej dolegliwości, koniecznie należy zaopatrzyć się w urządzenie, które będzie posiadało specjalne filtry HEPA, gwarantujące większą skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń, zawierających niebezpieczne drobnoustroje. Na szczególną uwagę zasługują też filtry wodne, ponieważ podczas sprzątania szkodliwe bakterie wpadają do nich i szybko giną. Pod żadnym pozorem nie należy sugerować się niską ceną lub atrakcyjnym wyglądem.

www.bioarea.com.pl

W przypadku odkurzaczy bezworkowych trzeba pamiętać o zachowywaniu ich pojemników w czystości. Modele workowe są łatwiejsze w utrzymaniu, ale z kolei nieco kosztowniejsze, ponieważ trzeba regularnie kupować nowe wkłady. Jeśli nie jest się pewnym, który odkurzacz wybrać, warto zapytać w sklepie o jego certyfikaty, by mieć pewność, że ostateczna decyzja okaże się właściwa.