Jak zbudowane są pompy ciepła?

Czy ocieplanie domu trzeba zgłaszać? Najbardziej wartościowe lokale użytkowe do wynajęcia Poznań i Baranowo

Producenci oferują różne modele pomp ciepła. Zasadniczo pompy można podzielić na pompy powietrzne i gruntowe. Taki podział związany jest z rodzajem i sposobem pobierania ciepła. Pomimo tego budowa tych różnych typów jest dość zbliżona. Jednym z najważniejszych elementów każdej pompy jest sprężarka. W budowie pomp używa się sprężarek o jak najwyższej jakości.

sport.wspolczesnamedycyna.com.pl

Dzięki temu urządzenie można użytkować przez wiele lat, bez żadnej awarii czy konieczności wymiany poszczególnych części. Kolejnym elementem jest zawór dławiący. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie właściwej różnicy ciśnień. Jako wymiennik ciepła służy skraplacz. Schłodzona część ulega w nim skropleniu. Uzyskana z niego energia przekazywana jest do źródła górnego.

Parownik również spełnia funkcję wymiennika ciepła. Jego działanie jest odwrotne niż w przypadku skraplacza, bowiem niektóre z czynników ulegają odparowaniu. Podczas tej czynności odbierana jest energia cieplna ze źródła dolnego. Do innych niezbędnych części pompy należy zaliczyć m.in. filtr odwadniacz, sterownik czy automatykę elektryczną i chłodniczą.