Kamienne ogrodzenie

www.sp225.waw.pl

Do jednych z najdroższych opcji ogrodzeń zaliczają się te, które wykonane są z kamienia. Kamień nadaje się do różnych typów budynków mieszkalnych, jednak pewnym ograniczeniem jest wielkość posesji. Jeśli posesja jest mniejsza, ogrodzenie z kamienia może dodatkowo ją przytłaczać.

W takim przypadku poleca się zastosowanie fragmentów kamiennych, które również będą korzystnie wpływały na całościową estetykę. Do budowy ogrodzeń kamiennych najczęściej stosuje się kamień ciosany, łupany bądź polny. Jeżeli zależy nam na bardzo dużej trwałości ogrodzenia kamiennego, to warto zdecydować się na bazalt bądź granit.

Dodatkowo ten rodzaj kamienia można z powodzeniem łączyć z innymi surowcami, jak np. z drewnem. Wiele osób decyduje się na ogrodzenie wykonane z piaskowców bądź z wapieni.

Jednakże ten rodzaj kamienia jest bardzo podatny na erozję. Decydując się na kamienne ogrodzenie należy zastanowić się nad sposobem układania kamieni. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest układanie ich w nierównych warstwach.

Niekiedy jednak zaleca się takie układanie, aby zwiększyć stabilność ogrodzenia. Wszystko uzależnione jest od tego, jaki rodzaj kamienia wybierzemy. Ogrodzenie kamienne jest szczególnie często spotykane w gospodarstwach domowych, które stylizowane są na dworki.