Kliny styropianowe – doskonałe rozwiązanie na płaski dach

https://sii.pl/

Dawniej normą było budowanie domów, które posiadały spadziste dachy. Z jednej strony chodziło o ich wygląd, ale jeszcze ważniejsza była ich funkcjonalność. Na takim dachu łatwiej było odprowadzać wodę i nie dopuścić do nadmiernego obciążenia go śniegiem. Jednak obecne rozwiązania technologiczne sprawiają, że coraz częściej budowane są domy z płaskimi dachami. Mimo to woda jest z nich świetnie odprowadzana, co daje nam pewność, że nie dojdzie do żadnego przecieku, ani ich nadmiernego obciążenia. Co w takim razie jest tutaj wykorzystywane?

Odpowiednie kliny styropianowe

Jeżeli myślimy o płaskim dachu i chcemy mieć pewność, że będzie z niego w odpowiedni sposób odprowadzana woda, to koniecznie powinniśmy popatrzeć na kliny styropianowe.

Z jednej strony pozwolą one na rozprowadzenie wody, z drugiej będą ocieplały nasz dach, a z trzeciej będziemy mogli dzięki nim płynnie przechodzić z poziomu do pionu. Takie kliny bardzo łatwo można przymocować za pomocą specjalnego kleju, jednak musimy pamiętać, że jeśli nie są one obłożone papą, to musimy ją na nich położyć, tak aby jak najlepiej spełniały one swoje zadanie. Jeżeli wszystko zostanie odpowiednio rozplanowane, jak również zostaną wzięte pod uwagę wszystkie kominy i świetliki, przy których może się zatrzymywać woda, to możemy być pewni, że będzie ona świetnie odprowadzona, a takie kliny styropianowe idealnie się przy tym sprawdzą.

Różne rodzaje

Chcąc mieć pewność, że woda swobodnie będzie odprowadzana z każdego fragmentu naszego dachu, powinniśmy zapoznać się z odbojowymi klinami styropianowymi. Mogą mieć one różne kształty, a to oznacza, że zyskamy pewność, iż woda nie będzie się zbierała w żadnym miejscu, z każdego z nich będzie mogła swobodnie spływać. Dlatego też proponowane będą nam odbojowe kliny styropianowe: grzbietowe, korytowe i skośne.

Takie płyty są świetne także wtedy, kiedy mamy źle wyprofilowany dach i chcemy to naprawić. Pamiętać jednak musimy o tym, aby zastosować ich odpowiednią grubość, wielkość, jak i rozmiar, ponieważ występują one w różnych rodzajach. Oczywiście nie można tutaj zapominać także o odpowiednim kleju, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko zostało zamontowane w odpowiedni sposób. Warto zobaczyć jak prezentują się takie kliny styropianowe i w jaki sposób możemy je wykorzystać na naszym dachu. Z pewnością jeśli planujemy płaski dach, to powinniśmy się lepiej zapoznać z tym rozwiązaniem, bo tylko w ten sposób możemy uniknąć problemów z zalegającą wodą czy śniegiem. Możliwości jest sporo, więc idealnie dobieramy odpowiedni rodzaj klinów.