Kuchnia dla osób niepełnosprawnych

krzesła iso

Poruszanie się po własnym domu może dla osób niepełnosprawnych stanowić nie lada wyzwanie. Czasem z pozoru proste czynności wymagają wiele wysiłku. Dlatego należy zadbać o to żeby wózki zawsze były sprawne i w momencie kiedy ulegną popsuciu warto odwiedzić profesjonalny serwis wózków inwalidzkich 

Dobrze więc zadbać o wszelkie szczegóły, by życie niepełnosprawnych stało sie łatwiejsze, zwłaszcza w czasie gotowania. Kuchnia dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a w szczególności tych, które poruszają się na wózku, powinna być zaprojektowana na planie kwadratu.

Jeśli zaś chodzi o zabudowę, to najkorzystniejszym rozwiązaniem w tym przypadku okaże się kształt litery „L”. W pomieszczeniu musi oczywiście być też odpowiednio duża przestrzeń, która pozwoli na łatwe manewrowanie wózkiem.

Dobrze też przemyśleć stanowisko pracy. Należy pamiętać, by wszystkie obszary robocze były na tym samym poziomie.

Dotyczy to oczywiście kuchenki, piekarnika, zlewozmywaka oraz blatów. Ponadto, wszelkie szuflady w kuchni muszą łatwo się otwierać i mieć wygodne uchwyty.

https://witek.pl/toaletki/

Życie w kuchni mogą również znacznie ułatwić lekkie szafki na kółkach, które w prosty sposób można przesuwać. Dużym udogodnieniem w kuchni może także okazać się płyta indukcyjna z układem szeregowym.