Nowoczesne możliwości ogrzewania domu

profile prostokątne nierdzewne

Drewno, węgiel, a nawet pellet należą do tradycyjnych możliwości ogrzewania domu, które coraz częściej zastępowane są zdecydowanie bardziej nowoczesnymi możliwościami. Dzisiaj mamy ogromny wybór pośród propozycji ogrzewania mieszkania. Zanim zdecydujemy się na jedną z podstawowych, sprawdzonych możliwości, może warto byłoby zapoznać się z nowymi propozycjami?

Fundamentowa płyta grzewcza

www.konsulat-slowenia.pl

Tak zwana fundamentowa płyta grzewcza to specyficzny rodzaj ogrzewania podłogowego.

Bez wątpienia płyta ta nie jest tak powszechnie wykorzystywana, jak tradycyjne ogrzewanie podłogowe, jednak nieustannie zyskuje nowych zwolenników. Fundamentowa płyta grzewcza to rozwiązanie, które zostało opatentowane. Jest ono oferowane wyłącznie przez jedną firmę – Legalett, przez co jest dość kosztowne.

Do podstawowych zalet tego rozwiązania należy duża bezwładność cieplna.

Ogrzewanie ścienne i fazowe

Ogrzewanie ścienne i ścienne fazowe to rodzaj ogrzewania płaszczyznowego. Ogrzewanie ścienne ma za zadanie dostarczyć do pomieszczeń dużą ilość ciepła, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej temperatury powierzchni grzewczej.

Ogrzewanie ścienne odbywa się po przez promieniowanie. Ogrzewanie ścienne fazowe odbywa się przy pomocy konstrukcji składającej się z rurek cieplnych z płynem. Płyn cieplny odparowuje przy temperaturze 15 stopni Celsjusza, a podczas parowania odbiera ciepło. Jej efektywność latem można poprawić dzięki montaż klimatyzacji śląsk.

Ogrzewanie ścienne to dość wygodne rozwiązanie.

Ogrzewanie nadmuchowe

Ogrzewanie nadmuchowe wciąż nie należy do najpopularniejszych rozwiązań, jednak nieustannie zyskuje nowych zwolenników. W ogrzewaniu nadmuchowym powietrze jest zasysane z pomieszczeń, a następnie trafia do źródła ciepła.

Tam powietrze jest podgrzewane i przy pomocy sieci przewodów zakończonych np. kratkami wentylacyjnymi jest następnie nadmuchiwane do pomieszczeń. Źródłem ciepła w ogrzewaniu nadmuchowym jest najczęściej urządzenie z wymiennikiem ciepła, które umożliwia ogrzewanie przepływającego przez nie powietrza.

Oprócz ogrzewania, system ogrzewania nadmuchowego może pełnić także funkcję klimatyzacji oraz wentylacji.