Petronas Twin Towers

www.pomorskie-zabytki.pl Skórzewo inwestycje mieszkaniowe na sprzedaż Skórzewo Deweloper Skórzewo, domy i mieszkania w Skórzewie

Jedną z najsłynniejszych budowli na całym świecie jest Petronas Twin Towers, czyli bliźniacze wieże w stolicy Malezji – Kuala Lumpur. Budynek ten ma aż 452 metrów wysokości i aktualnie jest jednym z najwyższych konstrukcji na świecie. Projekt Petronas Twin Towers opracował architekt pochodzenia argentyńskiego – César Pelli. Prace nad budową wież rozpoczęto w 1992 roku, zaś budynek w całej swej okazałości można było podziwiać dopiero w 1998 roku.

Dla osób chcących zakupić nowe mieszkanie bezczynszowe Marki często są w centrum uwagi

Co ciekawe, za budowę nad każdą z wież odpowiadała inna firma. Olbrzymi wieżowiec Petronas Twin Towers został stworzony ze szkła, stali i żelbetonu, a przy jego budowie pracowało około siedmiu tysięcy robotników. Konstrukcja ta składa się z osiemdziesięciu ośmiu pięter nad ziemią, a także z czterech pięter, znajdujących się w podziemiach. Na wysokości 41 i 42 piętra wieżowców znajduje się szklany most, dzięki któremu można łatwiej przemieszczać się między dwiema wieżami.

Co ciekawe, obecnie Petronas Twin Towers wysokością przewyższa jedynie budowla Taipei 101, którą można podziwiać w Tajwanie.