Pielęgnujemy podłogi

Projekty rezydencji w stylu amerykańskim warszawa apartamenty 4 pokojowe

Piękna, zadbana podłoga to wizytówka każdego domu. Z założenia powinna być inwestycją, która posłuży nam na wiele lat, zwłaszcza, gdy zdecydowaliśmy się na podłogę drewnianą, która ma mieć bardzo dużą wytrzymałość.

Jednak podłoga użytkowana jest na co dzień i często musi znosić wiele niekorzystanych warunków. Dlatego odpowiednia konserwacja pomoże nam zapobiec jej szybszemu popsuciu.

Oczywiście bardzo ważne jest, by odpowiednio dobrać środek służący do konserwacji. Inaczej dba się o podłogę lakierowaną – tutaj zadanie jest nieco łatwiejsze, lakier zabezpiecza bowiem drewno przez utworzenie na niej warstwy ochronnej, dzięki temu dłużej zachowuje blask.

Trudniejsza jest konserwacja podłogi z desek olejowanych. Wprawdzie wygląda bardziej dostojnie, podkreślone jest jej piękno i styl, jednak o warstwę olejową należy szczególnie dbać.

Podłoga taka nadaje się szczególnie do miejsc bardzo często użytkowanych, drewno pod warstwą samo oddycha, a zarysowaną powierzchnię można łatwo odnowić. Trzeba tylko pamiętać, że co jakiś czas musimy uzupełnić jej warstwę ochronną.