Pokój nastolatki

Pokój dorastającej dziewczynki coraz mniej kojarzy się dzisiaj z masą różowych dodatków i maskotek. Współczesne nastolatki mają o wiele lepszy, a tym samym bardziej wymagający gust. Mając w domu „podlotka” należy więc zatroszczyć się o odpowiedni wystrój pokoju, tak by było ono modne, sprzyjało rozwojowi i kreatywności, a przede wszystkim było zgodne z jej osobowością.

Ciekawsze propozycje do pokoju nastolatki, to na przykład awangardowy wieszaczek na biżuterię, drewniane, ręcznie malowane pudełeczka służące do przechowywania dziewczęcych drobiazgów, niewielka, utrzymana w kremowo-beżowych tonacjach toaletka na kosmetyki, designerski wazon na kwiaty, czy klimatyczna lampa z naszywkami będącymi mieszkanką różnych stylów. Podsumowując, idealny pokój dla nastolatki, to taki, który stanowi harmonijną całość składającą się z pasujących do siebie kontrastów. W końcu, w tym wieku jest się jednego dnia jeszcze małą dziewczynką, a drugiego, młodą i niezależną kobietą.

Wyrażenie tych przeciwstawień w wystroju pokoju może okazać się bardzo trafionym pomysłem, dzięki któremu nastolatka będzie mogła lepiej wyrazić siebie.