Poprawne wykonanie ocieplenia domu

http://bumitech-posadzki.pl/posadzki-poliuretanowe/ https://alfapanel-plytawarstwowa.com/

Ocieplenie domu ma niezwykle duży wpływ na przyszłym komfort jego użytkowania. Jeśli ocieplenie wykonamy nieprofesjonalnie, przysłowiowo „na szybko”, musimy liczyć się z tym, że nie spełni ono swoich funkcji. Jeśli będziemy chcieli zaoszczędzić na materiałach izolacyjnych i wybierzemy te najniższej jakości, również musimy liczyć się z tym, że zdecydowanie za szybko będziemy zmuszeni do tego, aby poprawiać lub co gorsza wymieniać ocieplenie. Dlatego właśnie tak niezwykle ważne jest profesjonalne podejście do tematu.

Jak poprawnie wykonać prace związane z ocieplaniem domu?

W pierwszej kolejności należy przede wszystkim wskazać, że kluczowe znaczenie ma odpowiednie przygotowanie podłoża

Architekt Toruń - PRAPA

Bez względu na to, czy wykonujemy ocieplenie ścian, podłogi, czy dachu, nasze podłoże powinno być gładkie i pozbawione wszelkich zabrudzeń. Dzięki temu będzie charakteryzowało się ono zdecydowanie lepszą przyczepnością. Jeśli materiał izolacyjny – styropian, czy wełnę mineralną położymy na porowatą, zabrudzoną powierzchnię, nie będzie on przylegał odpowiednio do podłoża, tym samym zdecydowanie za szybko zacznie odpadać. Oprócz samego podłoża niezwykle ważna jest jakość materiałów izolacyjnych. Nie stawiajmy w tym przypadku na te z najniższej półki cenowej i jakościowe.

Kolejna ważna kwestia to odpowiednia aplikacja. W przypadku styropianu ogromne znaczenie ma sposób rozprowadzania kleju. Musimy pamiętać o tym, aby klej był rozprowadzony po płycie styropianowej równomiernie – zarówno na wszystkich krawędziach, jak i po środku. Błędem jest aplikowanie kleju wyłącznie na środku z ominięciem krawędzi. W przypadku pianki poliuretanowej niezwykle ważne jest równomierne pokrywanie powierzchni w taki sposób, aby nie tworzyły się zgrubienia.

Jeśli piankę poliuretanową zamierzamy aplikować samodzielnie pamiętajmy o odpowiedniej grubości warstw. Optymalne w tym przypadku są warstwy pianki o grubości od 15 do 20 centymetrów.