Rodzaje oświetlenia w łazience

stoły konferencyjne Magnificent: Sufity Armstrong

Łazienka to miejsce relaksu, a także porannych przygotowań. Aby łazienka spełniała wszystkie swoje funkcje, należy właściwie rozplanować oświetlenie. Źródła światła możemy podzielić na górne, boczne i dekoracyjne. Odpowiednio oświetlona łazienka nie tylko ułatwia pielęgnację, ale stwarza niepowtarzalny klimat.

Oświetlenie górne, czyli główne, to najczęściej sufitowa lampa, która rzuca mocne i dość jasne światło. Obecnie stosuje się także nowoczesne rozwiązania, takie jak kilka małych lampek rozmieszczonych po całym suficie. Można zapalać je wszystkie lub pojedynczo, by oświetlać konkretne miejsca w pomieszczeniu. Oświetlenie boczne ma spełniać określone funkcje.

Najczęściej montuje się takie źródła światła, by oświetlały lustro. Nie mogą rzucać cienia, być zbyt ciemnie, ani zbyt jasne. W przypadku lustra, muszą dobrze oświetlać twarz. Dobrze sprawdzą się wiszące lampki, a lepiej wystrzegać lamp, w których żarówki wystają od dołu.

Wyjątkowego nastroju łazience nada oświetlenie dekoracyjne. Gustownie dobrane światła dodatkowe sprawią, że łazienka stanie się jeszcze lepszym miejscem do odprężenia i relaksu.