Skąd biorą się architekci krajobrazu?

https://kturaarchitekci.pl/ https://machinasnu.pl/projektowanie-wnetrz/projektant-wnetrz-pruszkow/

Zawód architekta krajobrazu kojarzy się przede wszystkim z estetyką i projektowaniem przyjemnego dla oka otoczenia. Taki tytuł można uzyskać po ukończeniu studiów inżynierskich i magisterskich na odpowiednim kierunku.

Czy bycie architektem krajobrazu oznacza jednak tylko i wyłącznie planowanie przestrzeni? Warto wiedzieć, że tytuł wykonawcy tej specyficznej pracy jest zawodem chronionym. Opiekę nad takim tytułem sprawuje SARP (Stowarzyszenie Architektów Polskich) oraz Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu.

Mianem architekta krajobrazu określa się każdego członka grupy specjalistów, którzy nie tylko projektują zagospodarowanie przestrzeni, ale jednocześnie zajmują się także ochroną przyrody i środowiska. W zakres ich kompetencji niesłychanie często wchodzi również prowadzenie badań naukowych.

www.wojciecholejniczak.pl

Dobrze jest wziąć pod uwagę te wszystkie informacje, by nie osądzać pochopnie osób wykonujących ten artystyczny zawód. Dopiero kiedy poznasz cały zakres obowiązków architektów krajobrazu, możesz zrozumieć, że wykonywanie tego typu pracy nie wymaga tylko wyobraźni i umiejętności rysowania, ale również pogłębionej wiedzy z wielu różnorodnych dziedzin.