Specyfika mebli w stylu art deco

kora pościel stoły cateringowe

Klasyczny wystrój domu wciąż ma wielu zwolenników. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się także aranżacje, nawiązujące do wcześniejszych epok. Dla osób, które cenią sobie przede wszystkim elegancję i wysmakowane dekoracje, idealnym rozwiązaniem będzie styl art deco.

Meble, odpowiednie do wnętrz, utrzymanych w tym klimacie, są wykonywane ze szlachetnych, naturalnych materiałów. Charakteryzuje je masywna, nieco przytłaczająca konstrukcja, do stworzenia której wykorzystuje się twarde drewno oraz lekko zaokrąglone brzegi. Jako wykończenia stosuje się gustowne forniry (również z egzotycznego drewna) lub skórę.

www.lanksch.de

Często widoczne są słoje, ułożone w abstrakcyjne kompozycje. Na tapicerkach pojawiają się natomiast geometryczne wzory, na tyle wyraźne, by zwracać na siebie uwagę. W stylu tym przywiązuje się ogromną wagę do dbałości o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Drewniane powierzchnie mebli są mocno emaliowane lub lakierowane, a następnie wypolerowane na wysoki połysk. Dzięki temu dłużej zachowują swój pierwotny wygląd i nie ulegają zbyt szybkiemu zniszczeniu.