Stajnia koni Arabika

ile kosztuje kot bengalski

Stajnia Arabika znajduje się w okolicach Łodzi. Kiedy powstawała jej właściciele planowali zajmować się hodowlą kilku koni tylko dla własnego użytku. Jednak kiedy stajnia zaczęła się rozwijać podjęto decyzję o poszerzeniu hodowli o konie rasy arabskiej.

Hodowla w stajni Arabika rozpoczęła się od hodowli kuców w 1992 oku. Natomiast już po trzech latach w stajni pojawiły się pierwsze konie rasy arabskiej. Ciągły wzrost liczby nowych koni wymusił na właścicielach stajni postawienie kolejnego budynku.

www.andreasvinciguerra.com

W następnych latach obok coraz lepiej prosperującej stajni stanął też pensjonat. Cieszy się on wśród turystów ogromną popularnością, przyciągają ich tam bowiem piękne krajobrazy, spokojna okolica a przede wszystkim – niesamowite konie. Goście mogą z bliska przyglądać się działalności stadniny, mogą karmić zwierzęta oraz brać udział w lekcjach nauki jazdy konnej.

W stajni znaleźć można konie typowo rekreacyjne, które to mają kontakt z gośćmi pensjonatu oraz konie sporotwe, które są szkolone do zawodów – potrafią skakać przez przeszkody oraz uczestniczyć w długodystansowych rajdach.