Transport łóżka do nowego domu – jak do tego podejść?

northtyresservices.co.uk ViaSigni oznakowanie dróg

Transport łóżka to tylko z pozoru rzecz skomplikowana – w odpowiedni sposób wszystko organizując z pewnością nie będzie to wcale trudny proces. Istnieje tymczasem spore prawdopodobieństwo, że przynajmniej raz w życiu będziemy musieli się takim transportem zająć – kupno nowego, większego łóżka czy przeprowadzka do nowego mieszkania wymagać będą właśnie odpowiedniego transportu często najbardziej lubianej przez nas rzeczy w całym domu. Wszak łóżko jest miejscem, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu, a rankiem bardzo często trudno jest nam się z niego podnieść.

Nic więc dziwnego, że do transportu tak cennej dla nas rzeczy powinniśmy podejść z dużą uwagą oraz ostrożnością. W wielu przypadkach możemy zrobić to samodzielnie, ale niekiedy warto powierzyć to zadanie odpowiedniej firmie transportowej. Od czego to tak właściwie zależy? Wśród najważniejszych czynników, które wpłyną na ostateczny wybór naszego rozwiązania będą przede wszystkim:

  • typ łóżka,
  • waga i wymiary łóżka,
  • możliwość rozkręcenia łóżka,
  • możliwość zapakowania łóżka do własnego samochodu.

W przypadku nieco starszych mebli, które nazwalibyśmy antykami niezwykle istotne jest, aby transport odbył się w sposób jak najbardziej ostrożny – jakiekolwiek uszkodzenie spowoduje bowiem szkody nie tylko materialne, ale również sentymentalne. O tym, w jaki sposób przetransportować łóżko w największej mierze zadecydują jednak jego wymiary i chociażby to, czy będziemy w stanie je zmieścić we własnym samochodzie, czy też jednak potrzebna będzie pomoc specjalistów. Spore znaczenie ma również to, czy łóżko można rozkręcić i przetransportować w częściach.

braciaprzewoz.pl

W wielu przypadkach taki transport jest bowiem nie tylko wygodniejszy, ale także o wiele bardziej bezpieczny – rozkręcenie oraz skręcenie łóżka nie zajmie nam dużo czasu, a w ten sposób z pewnością będziemy czuć się o wiele bezpieczniej w trakcie samego transportu.

Jak przygotować łóżko do transportu?

Aby w sposób udany i bez żadnych problemów przetransportować łóżko należy pamiętać o kilku najważniejszych czynnościach, które trzeba wykonać jeszcze przed samym transportem. Przede wszystkim należy sprawdzić drogę, jaką mebel przejdzie i zweryfikować, czy we wszystkich miejscach będzie się nim mogło manewrować tak, aby łóżko nie miało problemów się gdziekolwiek zmieścić.

Tutaj bardzo dużą uwagę należy więc zwrócić na wymiary różnych elementów łóżka jak między innymi rama łóżka, skrzynia czy sam materac. W dalszej kolejności trzeba jeszcze odpowiednio zabezpieczyć łóżko na czas transportu – jeśli jest taka możliwość to warto je rozkręcić, natomiast tak czy siak należy zabezpieczyć mebel, korzystając na przykład z folii bąbelkowej czy styropianowych nakładek. W ten sposób będziemy mieli pewność, że w trakcie transportu nic nas nie zaskoczy, a łóżko bez uszkodzeń dojedzie do celu.