Umowa o mieszkanie

Dofinansowanie docieplenia domu 2019 Zarządzanie nieruchomościami w Gnieźnie http://falonieruchomosci.pl/pl/zarzadzanie-nieruchomosciami-gniezno Falo

Podpisanie umowy to bardzo ważny etap zakupu mieszkania. Musimy być przy nim bardzo uważni i dokładanie przeczytać cały dokument, aby później nie spotkała nas jakakolwiek niemiła niespodzianka. Najprawdopodobniej – jeżeli kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym – najpierw czeka nas podpisanie umowy przedwstępnej. Rzadko zdarza się bowiem, żeby właściciel mógł wyprowadzić się z lokalu jeszcze tego samego bądź nawet następnego dnia. Taka umowa chroni jednak kupującego przed oszustwem, np.

Od lat poznański deweloper Jandach buduje funkcjonalne domy w Poznaniu i okolicach Poznania

wydłużeniem czasu wyprowadzki bądź sprzedaży mieszkania komuś innemu, kto później niż my zainteresował się lokalem i zaproponował wyższą cenę. Umowa właściwa podpisywana jest dopiero w momencie, gdy wprowadzamy się już do nowego mieszkania. Tu musimy skupić się na wszystkich regulowanych w umowie kwestiach, szczególnie zaliczki bądź zadatku. W pierwszym przypadku kupujący ma prawo do otrzymania pieniędzy bez względu na to, która strona umowy nie dotrzymała jej warunku. Zadatek natomiast możemy otrzymać tylko jeżeli błędy wystąpiły po stronie sprzedającego.