W jakich butach wygodnie jeździć konno?

https://patatajek.pl/kategorie/21-wedzidla

Odpowiednie obuwie jest jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia każdego jeźdźca. Jego wybór stanowi jednak dość wymagającą decyzję.

Nic dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że specjalistyczne sklepy cały czas poszerzają swoją ofertę, nie ułatwiając nam wyboru. Co więcej, dobre buty często są jednym z najbardziej kosztownych akcesoriów przeznaczonych do jazdy konnej.

Warto więc dokładnie przemyśleć ich wybór. Każde buty przeznaczone do jazdy konnej powinny mieć płaską podeszwę z niewielkim obcasem, który uniemożliwi wpadnięcie całej stopy w strzemię.

Dla początkujących najlepiej sprawdzą się sztyblety, czyli krótkie buty. Te dobre, odpowiednie do jazdy, powinny być wyposażone w usztywniony nosek oraz antypoślizgową wkładkę.

Co więcej, nie będziemy przeklinać ich w upalne dni. Warto jednak pomyśleć o uzupełnieniu sztybletów o sztylpy – dzięki nim unikniemy obtarć i zafundujemy sobie nieco tańszą wersję oficerek.

Typowym obuwiem do jazdy konnej są jednak właśnie oficerki. Każdy, kto planuje przez dłuższy czas uprawiać tę dyscyplinę sportową, powinien zaopatrzyć się przynajmniej w jedną parę oficerek.

Są bardzo kosztowne, ale wspaniale się prezentują. Popularną praktyką jest zakup skórzanych oficerek i wykorzystywanie ich na zawodach, a na treningach używanie nieco tańszych, gumowych zamienników.