Wróbel na strychu

produkty dla bydła http://dokocats.pl/

Wydawać by się mogło, że wróbel jest w Polsce ptakiem tak popularnym i często występującym, że nie należałoby się martwić o jego przyszłość. To jednak błąd. Ptaki te są bowiem w Europie objęte ścisłą ochroną gatunkową. Wielu mieszkańców wsi lub domów jednorodzinnych ma problem z wróblami, gdyż jako nieproszeni goście zamieszkują ich strychy, poddasza czy garaże. Jak rozwiązać ten problem nie szkodząc żadnej ze stron? Wróble dostają się na strychy czy poddasza najłatwiej poprzez szpary pomiędzy dachówkami.

www.pol-argos.pl

Z reguły nie zamieszkują tych miejsc na stałe, raczej goszczą tam w poszukiwaniu pożywienia. Jeśli jednak dostaną się na strych mogą być uciążliwymi współlokatorami. Potrafią być naprawdę głośne. Pierwsze zatem co powinno się zrobić, to uszczelnić dach, zwłaszcza miejsca pomiędzy dachówkami a ścianą. Po drugie – zapewnić wróblom dostęp do pokarmu.

Możesz wystawić na zewnątrz talerz z resztkami obiadu lub starym pieczywem – ptaki będą zachwycone i szybko zapamiętają, gdzie mogą się stołować.