Wszechstronny konkurs konia wierzchowego

Wynajme lokali i mieszkań na http://agrobex-wynajem.pl/ AGROBE

Wszechstronny konkurs konia wierzchowego to dyscyplina olimpijska, zawody najczęściej przeprowadzane są przez trzy dni. W pierwszej kolejności jest próba ujeżdżania, następnie próba terenowa, co oznacza, że podczas trasy w terenie jeździec i koń napotykają stałe przeszkody ostatnią częścią są skoki przez przeszkody.

Dyscyplina ta jest niebywale widowiskowa, wymaga precyzji jeźdźca jak również konia, muszę być ze sobą absolutnie zgrani dokładnie wiedzieć jak w danej sytuacji się zachować. Jeźdźcy najczęściej przygotowują się do takich zawodów dłuższy czas, opracowują ewentualne możliwości, jakie mogą wystąpić podczas zawodów i te elementy powtarzają ze swoim koniem.

hodowla kotów bengalskich

Nie chodzi tutaj o nauczenie się, jaka przeszkoda jest po wcześniej, ale przede wszystkim dla konia oznacza to rozpoznawanie komunikatów od jeźdźca i w zasadzie na odwrót to on musi wiedzieć, w jakim momencie powinien odciążyć konia unosząc się. Oceniane są nie tylko precyzja, ale również sposób pokonania wszystkich części i każdego elementu z osobna.