Wyposażenie do mieszkania, utrzymanego w stylu vintage

Projektowanie mebli tapicerowanych

Styl vintage w aranżacji wnętrz polega na umiejętnym łączeniu starych rzeczy z tymi całkiem nowymi. Śmiałe zestawienia celowo postarzanych mebli i innowacyjnych sprzętów dają ciekawe wrażenie kontrolowanego chaosu, zadziwiając gości oraz rodzinę. Wystarczy mieć dużo pomysłów na dobór poszczególnych elementów, by mimo pozornej nieścisłości, zachować pewien rodzaj spójności.

Na samym początku warto wybrać staromodne wzorzyste tapety, które wprowadzą do pomieszczenia odpowiedni klimat. Ilość dekoracji, nawiązujących do wcześniejszych czasów, zależy tylko i wyłącznie od projektanta. Kiedy będzie się przystrajać stoły czy szukać nakrycia na kanapę, świetnym rozwiązaniem okażą się niewątpliwie ażurowe materiały.

Wspaniałą ozdobą mogą być też nieco ekstrawaganckie lampy z abażurami, zachowanymi w dawnym stylu. Niezawodne okazują się bielone meble, przecierane w niektórych miejscach, by sprawiały wrażenie starszych niż są w rzeczywistości. Na ścianie przedpokoju może z kolei zawisnąć duże lustro w starej, złoconej ramie.

Popularność tego typu wystroju wciąż rośnie, a mieszkania zyskują dzięki niemu oryginalny wygląd.