Skoki przez przeszkody

kot bengalski hodowla

Skoki przez przeszkody to dyscyplina olimpijska jednocześnie należąca do Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. W tej dyscyplinie jeździec i jego koń pokonują przeszkody ustawione na parkurze.

Przeszkody ustawione są od najłatwiejszych do tych trudniejszych przede wszystkim chodzi o ich wysokość jak również bliskość jednej przeszkody do drugiej. Skoki przez przeszkody to bardzo trudna dyscyplina sportowa wymaga niezwykłej koordynacji konia, jeźdźca i ich wspólnej.

Komunikaty przekazywane zwierzęciu muszą być absolutnie jasne, ale dokładnie w tym samym momencie jeździec musi swoją pozycją dopasować się do przeszkody. Nie może dojść do sytuacji, że podczas skoku jeździec siedzi nie unosząc swojego ciała, pewnym jest, że koń wówczas ma większy opór i mniejszą możliwość podskoczenia.

Skoki przez przeszkody to bardzo widowiskowa dyscyplina, ale również bardzo precyzyjna nie chodzi tutaj przecież tylko i wyłącznie o czas, w jakim przeszkody zostaną pokonane. Jest to dyscyplina często uprawiana przez dojrzałych jeźdźców z doświadczeniem.